Przejdź do głównej zawartości

Jak wytrenować swój mózg? - Doktor Loretta Graziano Breuning radzi jak to zrobić

 



            Przyznaje się, nic nie czytałam Loretty Graziano Breuning. Jej najnowsza książka trafiła do mnie w ręce dzięki uprzejmości wydawnictwo Feeria. I dosłownie ją pochłonęłam. „Jak w 45 dni zmienić nawyki mózgu i odzyskać dobry nastrój” to nie jest ani typowy poradnik, ani typowa książka medyczno- naukowa. To po prostu książka, która pokazuje, że nasz nastrój, dobre samopoczucie, zależy tylko i wyłącznie od nas.

            Nie wiedziałam, że gdy czujemy się dobrze nasz mózg wydziela dopaminę, serotoninę, oksytocynę albo endorfiny. Coś tam słyszałam o tych związkach chemicznych, ale dopiero zrozumiałam o co w tym wszystkim chodzi po dzisiejszej lekturze. Autorka nazywa je „neuroprzekaźnikami szczęścia” i zrozumiale, bazując na konkretnych przykładach przybliża nam każdy z nich.

Dowiecie się, czemu dążymy do szczęścia i czy faktycznie ten stan „szczęśliwości” powinien trwać nieprzerwanie. Zrozumiecie co się z nami dzieje, jeżeli na skutek utraty pożywienia, poczucia bezpieczeństwa, odrzucenia społecznego, itp. nasz mózg przestaje wydzielać te substancje „szczęścia”. I czy możemy coś na ten pojawiający się stan lęku, obniżenia nastroju, czy poczucia smutku zrobić.

Czy jesteśmy w stanie nauczyć mózg odpowiednich reakcji? Wytrenować go, żeby funkcjonował w inny sposób? Bez tych emocjonalnych zjazdów? I takiego stanu beznadziejności?

Graziano Breuning radzi co można zrobić, żeby nasz mózg zaczął funkcjonować prawidłowo. Żeby jednak właściwy trening mógł się rozpocząć, musimy zrozumieć nasz mózg. Nauczyć się sygnałów, które nam wysyła. A jak to zrobić? Nie zdradzę Wam tego, mogę jedynie zapewnić, że przykłady, porównania, np do ssaków, czy konkretnych życiowych sytuacji, ułatwiają znacznie poznanie działania naszej głowy.

A potem wystarczy już tylko wcielić w życie ćwiczenia, strategie działania i inne pomysły podsuwane przez panią doktor. Podaje nam ona również szereg czynników ułatwiających naszemu mózgowi przestawienie się, takich jak pogodzenie się z tym, że nie wszystko możemy zmienić, ćwiczenia fizyczne, bliskość innych ludzi.

            Czy przeszkody, złe nawyki, stojące na drodze do naszego dobrego nastroju, czy szczęścia można pokonać? Po przeczytaniu porad pani doktor jestem przekonana, że tak. Nie pozostaje mi nic innego jak przygotować plan i powoli zacząć go wcielać w życie.

Czy zajmie mi ta droga do szczęścia faktycznie 45 dni? Tego nie wiem, ale na pewno spróbuję i Was też do tego gorąco zachęcam:)


Książka w księgarniach jest już dostępna od 9 lutego, znajdziecie ją między innymi na:


Jak w 45 dni zmienić nawyki mózgu i odzyskać dobry nastrój - Breuning Loretta Graziano | Książka w Sklepie EMPIK.COM

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Matylda droga ku przyszłości" Anety Krasińskiej

                 Dwudziestolecie międzywojenne to okres, w którym Polska przeżywała swój rozkwit ekonomiczno- polityczno- kulturowy. Odzyskawszy niepodległość i przeżywszy dramat wielkiej wojny, kraj podnosił się szybko, ale był też miejscem wielu kultur, czy narodowości. Nieomal w każdym większym mieście można było ten tygiel kulturowy zauważyć. Polacy żyli obok Niemców, Żydów i Rosjan i pomimo starć natury politycznej, czy kulturowej, każdy szukał swojego miejsca w nowej Polsce.   Pani Aneta Krasińska w książce „Matylda droga ku przyszłości” cudownie pokazała Łódź z okresu międzywojennego, oddając doskonale ducha tej epoki i nie zapominając o zwykłych ludziach, którzy próbowali znaleźć swoje szczęście.                Antoni Daszkowski wraca po wojnie do domu i pomimo dręczących go wojennych koszmarów, stara się normalnie funkcjonować, skupiając się na dbaniu o swoją rodzinę. Nie jest ...

"Elżbieta Granowska królowa Władysława Jagiełły" autorstwa Doroty Pająk- Puda

                 Znacie moi drodzy króla, który był gotowy wyrzec się władzy i korony w imię miłości? Na pewno na myśl przychodzi Wam Zygmunt II August, który dla Barbary Radziwiłłówny był gotów porzucić królewskie życie, by być z ukochaną. Ale wiecie co? On wcale nie był jedyny. Miłość bywa podstępna, przychodzi nieproszona i nie chce się zakończyć, nawet jeżeli całe otoczenie jest jej przeciwne. I nie tylko Zygmunt II chciał dla takiego uczucia zmienić swoje życie. Był inny władca… Chcecie się dowiedzieć o kim mowa? Zachęcam do sięgnięcia po najnowszą książkę Doroty Pająk- Puda. „Elżbieta Granowska królowa Władysława Jagiełły” to opowieść o uczuciu, które nie powinno było się narodzić.                Życie kobiety w średniowieczu nie było łatwe. Sprowadzane do roli żon i matek rzadko kiedy sprzeciwiały się swojemu losowy. Były jednak i takie, które za nic miały sobie panujące wówczas ogran...

"Anna 1410" - Dorota Pająk- Puda

                 Jeżeli szukacie niezwykłych książek historycznych, to mam dla Was prawdziwą perełkę 😊 Właściwie każda książka tej autorki to niesamowita uczta literacka, zachwycająca w szczegóły historyczne, jak i przepięknie ubrana w emocje i uczucia głównych bohaterek, którym autorka oddaje w swoich dziełach głos. Ja uwielbiam każdą postać, o której autorka zdecydowała się opowiedzieć. Dzisiaj chciałabym Wam polecić najnowszą książkę Pani Doroty Pająk- Puda, jeżeli jeszcze nie domyśliliście się, którą autorkę mam na myśli 😊 Tym razem Pani Dorota postanowiła nam przybliżyć postać drugiej, właściwie zapomnianej żony Władysława Jagiełły. „Anna 1410” to historia Anny Cylejskiej, która musiała żyć w cieniu swojej poprzedniczki, świętej królowej Jadwigi.                Anna została wybrana na żonę króla Władysława ze względu na swoje pochodzenie. Prawnuczka Władysława Łokietka, wnuczka Kazi...