Przejdź do głównej zawartości

Wsiąść do pociągu i po prostu odjechać ku swoim pasjom!

 




        Cudowne są książki, w których ludzie dzielą się swoimi pasjami. Mamy więc utwory o różnego rodzaju sportach, muzyce, poradniki dietetyczne, czy kucharskie, ale okazuje się, że naprawdę można pisać o wszystkim, co sprawia nam radość, co napędza nas do życia. I taką radość z wykonywania swojego zawodu znajdziecie w książce Przemysława Brycha „Być jak konduktor”.

Książka ta to nie jest tylko historia w stylu „jak zostałem konduktorem”, czy opowiadanie o wykonywaniu tego zawodu. Jest to opowieść o pasji, którą jest kolejnictwo, a szczególnie praca w pociągu i spotykanie się z różnymi z ludźmi.

        Autor serwuje nam krótkie opowiastki ze swojego zawodowego życia. Taki sposób opowiadania, zwięźle i na temat, bardzo łatwo pozwala nam wczuć się w sytuację naszego konduktora. Dowiadujemy się, co skłoniło go do takiego wyboru ścieżki zawodowej. Nie ma jednak tutaj rozczulania się nad trudnym dzieciństwem, czy problemami z odnalezieniem się w życiu „dorosłym”. Ta wycieczka w przeszłość ma stanowić tylko tło do relacjonowanych wydarzeń. Autor nie próbuje odciągać nas od prawdziwej istoty tej książki- dzieleniu się z czytelnikiem swoją pasją.

Razem z konduktorem Przemkiem przemierzamy nasz kraj pociągami. Odwiedzamy Sosnowiec, Bielsko- Białą, Zwardoń, Olszyn, Ełk, Tychy, Żywiec, Pszczynę, Zebrzydowice, czy Warszawę.

Jesteśmy świadkami wielu zwyczajnych, jak i niecodziennych wydarzeń na kolei. Czasami autorowi przydarzały się historie miłe, czy zabawne, bywały jednak i momenty trudne. Do wielu z tych historii narrator pochodzi bardzo emocjonalnie i da się to wyczuć w czasie lektury.

        Ja Wam bardzo serdecznie książkę polecam:) I życzę sobie i Wam wszystkim, żebyśmy również mogli się budzić każdego dnia z poczuciem zadowolenia z wykonywanej przez siebie pracy.

I na koniec ważne przesłanie po przeczytaniu tej lektury, nie tylko realizujmy swoje pasje, ale dzielmy się nimi z innymi. Kto wie, może tym sposobem pomożemy komuś innemu odnaleźć swoją życiową drogę?






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Matylda droga ku przyszłości" Anety Krasińskiej

                 Dwudziestolecie międzywojenne to okres, w którym Polska przeżywała swój rozkwit ekonomiczno- polityczno- kulturowy. Odzyskawszy niepodległość i przeżywszy dramat wielkiej wojny, kraj podnosił się szybko, ale był też miejscem wielu kultur, czy narodowości. Nieomal w każdym większym mieście można było ten tygiel kulturowy zauważyć. Polacy żyli obok Niemców, Żydów i Rosjan i pomimo starć natury politycznej, czy kulturowej, każdy szukał swojego miejsca w nowej Polsce.   Pani Aneta Krasińska w książce „Matylda droga ku przyszłości” cudownie pokazała Łódź z okresu międzywojennego, oddając doskonale ducha tej epoki i nie zapominając o zwykłych ludziach, którzy próbowali znaleźć swoje szczęście.                Antoni Daszkowski wraca po wojnie do domu i pomimo dręczących go wojennych koszmarów, stara się normalnie funkcjonować, skupiając się na dbaniu o swoją rodzinę. Nie jest ...

"Elżbieta Granowska królowa Władysława Jagiełły" autorstwa Doroty Pająk- Puda

                 Znacie moi drodzy króla, który był gotowy wyrzec się władzy i korony w imię miłości? Na pewno na myśl przychodzi Wam Zygmunt II August, który dla Barbary Radziwiłłówny był gotów porzucić królewskie życie, by być z ukochaną. Ale wiecie co? On wcale nie był jedyny. Miłość bywa podstępna, przychodzi nieproszona i nie chce się zakończyć, nawet jeżeli całe otoczenie jest jej przeciwne. I nie tylko Zygmunt II chciał dla takiego uczucia zmienić swoje życie. Był inny władca… Chcecie się dowiedzieć o kim mowa? Zachęcam do sięgnięcia po najnowszą książkę Doroty Pająk- Puda. „Elżbieta Granowska królowa Władysława Jagiełły” to opowieść o uczuciu, które nie powinno było się narodzić.                Życie kobiety w średniowieczu nie było łatwe. Sprowadzane do roli żon i matek rzadko kiedy sprzeciwiały się swojemu losowy. Były jednak i takie, które za nic miały sobie panujące wówczas ogran...

"Anna 1410" - Dorota Pająk- Puda

                 Jeżeli szukacie niezwykłych książek historycznych, to mam dla Was prawdziwą perełkę 😊 Właściwie każda książka tej autorki to niesamowita uczta literacka, zachwycająca w szczegóły historyczne, jak i przepięknie ubrana w emocje i uczucia głównych bohaterek, którym autorka oddaje w swoich dziełach głos. Ja uwielbiam każdą postać, o której autorka zdecydowała się opowiedzieć. Dzisiaj chciałabym Wam polecić najnowszą książkę Pani Doroty Pająk- Puda, jeżeli jeszcze nie domyśliliście się, którą autorkę mam na myśli 😊 Tym razem Pani Dorota postanowiła nam przybliżyć postać drugiej, właściwie zapomnianej żony Władysława Jagiełły. „Anna 1410” to historia Anny Cylejskiej, która musiała żyć w cieniu swojej poprzedniczki, świętej królowej Jadwigi.                Anna została wybrana na żonę króla Władysława ze względu na swoje pochodzenie. Prawnuczka Władysława Łokietka, wnuczka Kazi...